Please reload

Nejnovější příspěvky

On-line příběhy pro nejmenší

August 17, 2017

Jedním z kontroverzních témat dnešní doby je děti a moderní technika. Obecně se budu tomuto tématu věnovat v samostatném článku, ale jelikož se množí dotazy, jak je to u nás doma a co ze široké nabídky on-line pořadů v angličtině zvolit, když už tedy povolíme dítěti tablet či počítač, nabízím pár titulů pohádek/příběhů, které zaujaly nás.

 

Charlie And The Numbers

Tuhle mini-sérii deseti příběhů o chlapci jménem Charlie a jeho dobrodružstvích s čísly jsem objevila jako úplně první krátký příběh, když jsem hledala něco, co mou dceru Mayu zabavilo alespoň na deset minut. A povedlo se! Charlie prožívá dobrodružství s personifikovanými čísly 1 až 10. Na konci seriálku "chytlavá" písnička a pro nás jednoznačně NUMBER ONE!

Maisy Mouse

Myška Maisy a její kamarádi jsou příběhy určené opravdu pro nejmenší. Pomalý dej, jednoduchá angličtina mluvená pouze vypravěčem. Hrdinové sami o sobě nemluví, což může, spolu s jednoduchou grafikou, někomu vadit, ale tyto komentované příběhy určitě doporučujeme. Maisy má i vlastní webové stránky obsahující odkazy na knihy, hry (slovní zásoba, spelling, obrázky), informace pro učitele i rodiče o materiálech a jak s nimi pracovat - příjemné doplnění celého konceptu Maisy Mouse.

 Helen Doron

Helen Doron Song Club je kanál plný písniček a videí vytvořených přímo systémem Helen Doron - výuka dětí 0-6 let. Legrační postavičku Flupe si děti zamilují. First Words in English with Flupe je hra pro mobilní zařízení navržená speciálně pro malé uživatele mobilních telefonů (2-5 let) - ideální pro dětskou mysl a malé prstíky. Slovní zásoba podpořená zvukem i psanou formou. Nás zaujala velmi!

 Noddy

Příběhy věčně usměvavého panáčka Noddyho a jeho kamarádů ze země hraček (Toyland), o které sní všechny malé děti. Seriál obsahuje již dost angličtiny a je tedy vhodný už pro starší děti. 

 Tom a Keri, Yellow House English

Jednoduchá angličtina, tvary, barvy, jednoduché věci, časté opakování. Tom a Keri a jejich žlutý dům je seriál pro předškolní děti ve věku 3-6 let. Příběhy dvou hlavních hrdinů jsou plné písniček a kamarádů, které potkávají ve žlutém domečku. Tom a Keri jsou součástí portálu Kidobi http://kidobi.com, který je utvořen na míru dětem a jejich zájmům a nabízí široký playlist přímo pro ně. 

 Barefoot Books

Je samo o sobě nakladatelství, které nabízí nepřeberné množství materiálů nejen pro nejmenší, ale i pro teenagery. V nabídce najdete široký výběr z kategorie knihy, puzzle, hry, písničky atd. Písničky jsou neuvěřitelně melodické a "chytlavé"a obsahují, pro rodiče užitečné, titulky a mohou se tedy hned aktivně zapojit do zpěvu. Z našich oblíbených doporučuji například toto:

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Následujte nás
Kategorie
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Please reload

© 2017      www.samlikova.cz     samlikova.j@gmail.com     

Spřízněné weby:

www.tozvladnete.cz

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now