V oboru výuky anglického jazyka působím od roku 2001, nejprve jako externí lektorka jazykových škol, později také jako Hlavní metodik anglického jazyka, od roku 2006 do roku 2013 jsem pracovala pro velkou jazykovou školu v Olomouci jako Studijní ředitelka a lektorka anglického jazyka. Působila jsem také na pozicích Inspektorka ACERT (Asociace certifikovaných jazykových škol České Republiky), City and Guilds Interlocutor a Cambridge Examiner – v této pozici jsem i nadále. 

Spolu s plánováním rodičovství jsem se začala vice zajímat o výuku cizích jazyků u dětí a miminek a v roce 2013 jsem se stala nezávislou certifikovanou lektorkou programů Znakování Baby Signs® (znakování pro slyšící nemluvňata a batolata) a Go Kids! English® (angličtina pro nemluvňata a batolata a angličtina s prvky Montessori pro děti do věku 6 let).  Dále jsem se zajímala o spojení neurovědy a výuky jazyků a stala jsem se certifikovanou lektorkou programu Scientific Learning®.

 

Na svou dceru jsem začala znakovat velmi brzy po jejím narození. Znak pro „mléko“ byl první. Maya mu porozuměla velmi brzy, samostatně ho používala cca od 8 měsíce věku. S tím, jak rostl její zájem o okolní svět, přibývalo i znaků, které se učila. Rozumněla množství znaků, sama i s vervou znakovala, především znaky týkající se jídla („more“ – ještě, „eat“ – jíst apod.). Rukama se mnou komunikovala neustále a srozumitelných znaků přibývalo. I později s nástupem slov se znakování nevytratilo a často slovo doplnila i znakem ( např. "more" - ještě), aby ještě více zdůraznila naléhavost svého přání. Znakování se postupně vytratilo kolem 3. roku věku a dnes bojujeme se skladbou věty, skloňováním a výslovností :-) Baby Signs - děkujeme za krásný úvod do komunikace!

 

Anglicky jsem na svou dcerku začala mluvit také velmi brzy. Veškeré obrázkové knížky, písničky, říkanky i slova doprovázející znaky máme v angličtině. Od jejích 8 měsíců jsme také navštěvovaly kurzy Go Kids! English. Tím, že s partnerem mluvíme doma česky, Maya bilingvní nebude, ale snažím se, aby se s cizím jazykem setkávala co nejčastěji je to jen možné. Teď, ve 3 letech, už říká první anglická slovíčka, především barvy, ale i zvířátka (např. "monkey"), počítá anglicky do 10 apod. :-)

Doufám, že angličtina bude i do budoucna naším dobrým kamarádem.... 

O mně...

Jmenuji se Jana Samlíková a jsem maminkou holčičky jménem Maya (*1.5.2014). V současné době bydlím v malebné obci Hlušovice u Olomouce. 

 

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, obor učitelství anglického a českého jazyka pro 2. Stupeň ZŠ. Následovalo dvouroční dálkové studium na Masarykově univerzitě v Brně, kde jsem si rozšířila učitelskou kvalifikaci o výuku na SŠ. 

© 2017      www.samlikova.cz     samlikova.j@gmail.com     

Spřízněné weby:

www.tozvladnete.cz

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now